hipster-358479_1920

Kažkodėl nei viena epocha neapsieina be savo komjaunimo ir hitlerjugendo. Kartais rodosi, jog žmonijai yra gyvybiškai būtina, kad jaunesnė jos dali virstų į niekam tikusius lozunginius pavlikus marozovus – nu vat negalima niekaip apsieiti be rėksmingų glušpetrių, kurie paaiškins visai visatai kaip reikia tėvynę mylėt ir kvit.

Jus žinote apie ką tokius kalbu – turite juos save aplinkinių ratuose, matote socialiniuose tinkluose – juos lengva pažinti iš niekada nenutylančių kalbų apie pilietiškumą, konkurencingumą, pridėtinę vertę, paradigmas, inovacijas ir nanotechnologijas. Tai yra žmonės – sifonai, kurie per save praleidžia visokias leberalias kanalizacijas, bet taip ir nesugebantys išstenėti nei vienos originalios minties per savo niekingus gyvenimus.

Tapinoidas, kaip ir kiekvienas dvasingas durnius yra socialinis povas – jam būtina demonstruoti savo spalvotas plunksnas visam pasauliui – tegu šildosi jo nenuginčijamos šlovės nimbe, šviečiančiame tūkstančio sprogstančių saulių ryškumu. Svarbiausia gyvenime – kaip jį mato ir vertina kiti: visi tie protų mūšiai, vaikščiojimai į standupus, bėgiojimas rytais, Darom subotnikai, dietos be gliuteno, filmų, restoranų apžvalgos, vieši pasipiktinimai prastu aptarnavimu ir kitokios sąmoningo gyvenimo apraiškos atlieka tik vieną vienintelę funkciją – virsti socialinių tinklų įrašais, heštagais ir glamūrinėm fotkem Instagrame.

Tapinoidai yra viena forma ir jokio turinio, jie mėgsta šūkius, jų avatarų socialiniuose tinkluose jau nebesimato per kaspinus, pakalnutes ir vienas ant kito uždėtas Lietuvos, Prancūzijos ir LGBT vėliavas, bet realiai jie yra absoliučiai pasyvūs ir viskas ką jie šneka taip ir lieka kalbų lygyje, nes tapinoidui yra svarbu ne rezultatas, o padaryti absoliutų minimumą, kad atrodyti gerai.

Bet užvis ką labiausiai mėgsta tapinoidas, dėl ko jis keliasi kiekvieną rytą, kas priverčia tekėti jo sultis yra skundimas. Skundimas jam yra atėjęs su motinos pienu, nes jo tėvai – praeityje uolūs komjaunuoliai, o nūnai – rožančius barškinantis konservatorių žemės druska – visą savo jaunystę praleido rašant danosus, seilėtu pieštuku stropiai į blonknotėlį sužymint kas tokie sekmadieniais eina į mišias, slampinėjant po chruščiovkių balkonais, mėgindant išgirsti – kas švenčia neproletariškas šventes bei kitokiais būdais besivaikant eilinės lyčkos, žalių žirnelių pajoko ir paskyros čekoslovakiškiems batams.

Todėl tapinoidams skundimas yra tiesiog įgimtas – jie nuo pirmųjų klasių išdidžiai keldavo rankas ir garsiai, su skundikams būdinga intonaciją pareikšdavo: ‘o Petriukas – nusirašinėja!’. Vyresnėse klasėse jie jau skųsdavo tuos, kurie praleidinėdavo pamokas, rūkydavo už kampo, ar gėrė alų per diskoną. Ir šiandien jis nesusilaiko nenufotografavęs ne vietoje pastatyto automobilio, ar pamatęs nusikalbant kokį internetinį vatniką – neapskundęs pastarojo darbdaviui. Tiesa savo vaikus ir žmoną kaip obuolius talžančio kaimyno jis niekada nemato ir negirdi, nes tapinoidas bilda, drausmina ir moralizuoja tik tada, kai jam nėra tiesioginės grėsmės, o kada pakvimpa menkiausiu diskomfortu, jis kaip mat tampa atlaidus ir tolerantiškas. Tačiau skundimas Tapinoidui yra ne tik sportas, bet ir gyvenimo būtinybė – jam, kaip ir jo tėvams skundimas ir intrigėlės buvo vienintelis karjeros tramplinas, nes savo talento, darbo ir patirties dėka išplaukti negali –  tokius dalykus visų pirmą reikėtų turėti.

Vienas pagrindinių fetišų tapinoido gyvenime – čynas. Ir ne bet koks, o tas kuris gerai skamba, už kurį daug moka ir kuriame nereikia dirbti. Matyt dėl to tiek daug jų nusėda valstybinėse ir kvazi-valstybinėse įstaigose. Kaip žmonės, mėgstantys postringauti apie konkurenciją ir pridėtinę vertę, jie yra stebėtinai nekonkurencingi ir nevertingi – sėdėjimas valandų valandas feisbuke, sprendžiant įtemptą vidinį konfliktą – dėti laiką, smailą, ar visgi širdelę – darbo našumo tikrai nepadidina.

Viso šito porūšio ajatola ir čegevara yra eponiminis ir neizmennas Andrius Tapinas. Viskas ką jis daro, sako, rašo turi būti traktuojama kaip paties dievo žodis. Lygiai taip pat, kaip kadaise reikėjo seikėti dešimtinę bažnyčiai, taip ir pamaldus tapinoidas privalo remti savo asmeninį guru: stropiai aukoti pinigus Dviračio žinioms su Andriumi Tapinu, pirkti jo knygas, vaikščioti į seminarus, žiūrėti visas laidas ir dar be adbloko skaityti jo straipsnius, kad bent jau jei ne finansiškai, tai nors clickais ir laikais (nes tėvai daugiau pinigų neduoda) paremti šventąją trejybę: Mesiją, Teisuolį Nr. 1 ir geriausią Grybauskaitės podružkę viename asmenyje.

Apskritai tapinoido viso gyvenimo misija – kiek įmanoma maksimaliai priartėti prie gyvo Andriaus Tapino klono. Jie rengiasi, kalba, rašo, elgiasi ir svarbiausia – balsuoja kaip Tapinas ir tuo didžiuojasi. Didžiuojasi, kad neturi savo asmenybės, minčių, norų, jog yra tušti indai į kuriuos galima pilti bet kokias pamazgas.

Tapinoidas gyvena kažkokioje paralelinėje Lietuvoje, kurioje niekas nebalsuoja už Darbo partiją, kurioje niekas nedirba už MMA, jis save nuolat apsupa gerosiomis naujienomis apie eilinių ofisynų už dvigubą nei rinkos kainą inovacijų centrų atidarymus, Doing business indeksus ir Tapino įrašais, apie tai, kaip į jo seminarą atsivilkę pusantro šimto leberalių chunveibinų yra Lietuvos ateitis.

Trys žodžiai, kurie tapinoidą gali išvesti iš kantrybės – maža agrarinė šalis. Jo liguistoje fantazijoje – Lietuva yra be penkių minučių Estija ir be dešimties – Skandinavija. Realybei tapinoido psichika yra tiesiog per jautri – akis į akį susidūręs su ja, jis pradeda žviegti kaip Maldeikienė per debatus, vadinti troliu, Kremliaus agentu ir trenkęs durimis bėgs skaityti Tapino šventųjų raštų apie tai, kaip космические корабли бороздят просторы вселенной.

Blogiausia, kad tapinoidai yra išverstaskūriai oportunistai, kaip ir jų tėvai, kurie Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse, sumoję, jog pučia nauji vėjai, metė Brežnevo memuarus, Lenino raštus, paskutinio sjezdo protokolus ir susiradę ant aukšto babytės maldaknygę, leidosi tekini paskui Sąjūdžio ekspresą, visą kelią rėkdami ‘ir tada mes dirbome Lietuvai’. Kai tik visuotinių simpatijų sentimentų vėtrungė su girgždesiu pradės keisti kryptį – tapinoidai pakels į orą šlapią pirštą ir ras naują sektą, į kurią galės įsilieti, nes jie yra intelektualinės olialia pupytės – faustinos marinos, kurios giliai pasąmonėje žino savo neadekvatumą ir supranta, kad be sugar daddy gražiai negyvens.

O gražiai gyventi jie mėgsta, nes gimė ir augo vidurinės klasės atokaitoje, su tėveliais, kurie visada tai mokykloje su mokytojomis susitardavo, tai pro universitetą už ausų pravilkdavo, tai nuo armūchos nusukdavo (įgimta plokščiapėdystė), tai su buvusiu kursioku pašnekėdavo, kad į savo bendrų reikalų departamentą prie kažko-tai-ten-gynimo ministerijos priimtų (jis vaikinas labai stengiasi). Ir taip kiekvienoje kartoje užsiveisia savi susireikšminę lodoriai, kurie kad ir kaip nekalbėtų apie žodžio laisvę, demokratiją ar nuomonių pliuralizmą, bet finale vis tiek iškeliauja Stalino saulės parvežti, nes jie ne tai, kad nusipelnė, o pati Visata palinkėjo jiems šlovės ir komforto, kurie turi ateiti čia ir dabar, kad ir kiek tas mums bekainuotų.

99 thoughts on “Tapinoidai – sovietinio urodo portretas

 1. Ok norma, tik nesutinku kad reikia klijuoti etiketę ant kitų žm

 2. Smagus tekstas, kuris, mano galva, būtų tik stipresnis, jei būtų atsisakyta emocinio ad hominem „sovietinio argumento“. Įrodysiu, kad tapinoidai yra „sovietiniai“, reiškia – blogi; arba trigubai blogesni nei atrodytų be tokio įrodymo. Manau, kad tai yra tiesiog gana pilka, įrėminta ribotos gyvensenos įpročiuose masė; ir bet kokie sovietiniai bruožai yra labiau atsitiktiniai nei „paveldėti“. Na, negali taip būti, kad tūkstančių feisbuko žmogeliukų tėvai – buvę „stukačiai“. Taip juk nėra. Nereikalingi tokie mitologizuoti trolingai, ant užkalnizmo ribos, tekstui. Ir nemanau, kad kas nors iš jų nori būti Tapinu, kuris, pripažinkime, yra pakankamai nykus tipas. Bet – respect.

  1. Jeigu taip atvirai, tai visos aliuzijos į sovietinę kilmę yra tik negailestingo trolinimo dalis. Kaip buvęs tapinoidas žinau kaip jie mąsto, kur jiems skauda, kur kokį mygtuką paspaust, ar už renkenėlės patraukt.
   Čia pirma.
   Antra – niekas ir nesako, kad ‘visi jie tokie’. Tai generalizacija, kaip kad ‘vidutinis kinas yra žemesnio ūgio, nei vidutinis europietis’.

  1. BBŽ – tokių dar nesutikau. Įskaitant ir save.

 3. O gal jis orentuotas i tuos minimalistus tynginius ir nori juos prajudinti bent taip. Ir kas cia blogo?? Autoriau. Nepavydek. Pats bandai sumenkinti tai,dar, net klijuodamas visokias etiketes. Tu esi menkas,o ne tapinistai. Tie hastagu zmones ir per daug nejudindami pirstu,bet suvokiantis kas blogai, o kas gerai. Yra daug pranasesni uz tave. Jie palaiko tai, kas jiem atrodo teisinga! Nenoredami veltis ir svaostyri savo laiko kovos su vejo malunais. Bet jei atsoras donkichotu. Jie palaikys. Kaip tapinistai palaiko tapina! Vienyneje stiprybe moliuge!!!!!

 4. O gal jis orentuotas i tuos minimalistus tynginius ir nori juos prajudinti bent taip. Ir kas cia blogo?? Autoriau. Nepavydek. Pats bandai sumenkinti tai,dar, net klijuodamas visokias etiketes. Tu esi menkas,o ne tapinistai. Tie hastagu zmones ir per daug nejudindami pirstu,bet suvokiantis kas blogai, o kas gerai. Yra daug pranasesni uz tave. Jie palaiko tai, kas jiem atrodo teisinga! Nenoredami veltis ir svaistyri savo laiko kovoje su vejo malunais. Bet jei atsiras donkichotu. Jie palaikys. Kaip tapinistai palaiko tapina! Vienybėje stiprybe moliuge!!!!!

 5. Tiek skirtingu dalyku primaisyta i viena kruva dar nemaciau.
  Is vidutines klases – taip.
  Kitokios Lietuvos nemato – ne, gi mato Mazuroni.
  Nori buti Tapinu – nu, ne. Kam, gi jie patys gerai gyvena.
  Begioja rytais ir viska daro tik kalbu lygyje? Vienu metu?
  Skundimas – tai cia tik mokykloje, o kur dar?

  🙂
  Gryna tiesa

 6. Dėkui už tekstą – jo dėka pagavau savo mizantropijos priepuolių šaknis: tas sterilios ir šaunios paralelinės tikrovės kūrimas su labai retais tikrų situacijų ir patyrimo pėdsakais yra ne kas kita kaip plokščios kaip ekranas ideologijos formavimas – o primityvios ideologijos visada pritraukia minias. Ir tai kelia pasišlykštėjimą.

  1. Bet iš antropologinės pusės smagu stebėti, kaip ideologija virsta į asmenybės kultą, o jis anksčiau ar vėliau pavirs į šariatą.

 7. Na.. as dar nepastebejau kad tarp jo publikos butu tie kurie viska nuraso i kremliu agentus 🙂 Kaip tik atvyrksciai, matau maziau liberalius zmonius, nors publika ganetinai plati, bet vieneja juos to debilizmo neapkentimas kuri rodo visi dauguma kurie tik buvo ilinde i ta politika 🙂 Sunku suprast kodel tamsta vadina ji vien tik skundiku.. jisai gi rasytojas/apzvalgininkas. Ju darbas nedalyvauti politikoje, o tiesiog ja apsviest, nu pagal mane tikras zurnalizmas lenda ir viesina tai ka neviesina kiti. Pagal mane cia doras reikalas, nes nu nieksai turi but pazeminti, ir turi trauktis is visuomenes akyracio. Tai ka tamsta apraset labiau tinka hipsteriams, as tai tapino nematau kaip hipsteri, jau labai jisai gerai argumentuoja, ir jeigu nepateisinat apzvalgininku egzistavima tai cia jau pas jus kazkokios problemos, o ne pas tapina 🙂

  1. O sakykit, ar dora buvo gyvu gynybos žiedu apsupti J. Radzevičių, kuris neblaivus negyvai sutraiškė žmogų? Ar dora buvo, pasirodžius pirmiesiems pranešimams, kad jis galėjo būti neblaivus, sėsti prie savo blogo ir verksmingai apeliuoti į nekaltumo prezumpciją. Ar dora buvo su savo sėbrais žurnalistais manipuliuoti žmonių sąmone, tokiomis antraštėmis kaip ‘Senuką partrenkęs 4 vaikų tėvas J. Radzevičius’ – tarsi senukas, jau nebe žmogus, tarsi 4 vaikų tėvas yra svarbiau, nei neblaivus žmones traiškantis vairuotojas. Finale J. Radzevičius sena nomenklatūrine tradicija buvo išsuktas ir dabar ramiai sau dirba, kaip kalba gandai – ne be jo gelbėtojo pagalbos. J. Radzevičius girtas lėkė Vilniaus gatvėmis – gatvėmis, kuriomis vaikšto Tapino žmona ir vaikai – negyvai suvažinėjo žmogų ir už tai gavo apsaugą ir rūpestį. Nežinau kokia vertybių skalė pas jus, bet dorybe aš to nepavadinčiau.

   1. tai štai kur pagiežos šaltinis? 🙂
    va tai tau…

   2. Teisėjų darbų, išvadomis reikėjo pasidomėti, bausmė – turi perauklėti, šiuo atveju, šio žmogaus su realiu laisvės atėmimu geresniu nepadarysi.

    1. Tik kažkodėl kada žmones traiško koks nors mažaraštis Jonas Jonka iš Dročėnų kaimo – tai jam kala maksimalią bausmę, o kada tai teisingų teisuolių prietelius ir šiaip geras žmOgus – tada jau perauklėjimas, užuojauta ir empatija.

 8. Autoriaus vardas nerastas… eilinis rusijos trolių straipsnis…

 9. Jo!
  Mirtis liberastams!
  Už agrarinę ateitį!
  Tris kart valio, valio, valio!

 10. Tapinoidai. Tapino avys. Liudna kad zmones net neturi savo nuomones o pasikliauna vieno ligonio mintimis. Ismestas is visur, kuria kazkoki judejima, kuris jau spalio 10 atsipalaiduos.

  1. 90 proc. žmonijos yra iracionalūs idijotai – to nepakeisi.

   1. Jūsų rašyba tą įrodo. Gerai, kad čia renkasi ir rašo tik turintys savo nuomonę, pačią originaliausią.

    1. Iš rašybos nustatot kairuolystę? Gal norit pagal mano kudliukų garbiniuotumą nustatyti tapatybę?

 11. Bravo! BRAVISSIMO! Nežinau kas autorius, bet straipsnis maloniai nustebino. Jau galvojau, kad tarp jūsų gudžių durnių niekas nesugeba sužibėti aštria satyros plunksna 🙂 Nors, tiesa pasakius, gana vangiai, nukračius visus #cliche ir #hatespeech lieka kažkoks palaidas dumblas be logikos ir grąkštumo… kandžiai lest smilknin reik mokėt 😉

   1. čia pas Tamstą kažkokia šviesioji mizantropijos pusė per visą podkastą, lyg Dart’as Weider’is su Dart’u Mol’u būtų atidarę masažo saloną

 12. Kaip tik siandien galvojau apie „tapkinoidus“. Dekui uz ivardijima, pasidalinsim 🙂

 13. Absoliutus absurdas. Autoriaus minimi valstybinėse ir kvazi valstybinėse įstaigose nusėdantys veikėjai yra Tapino antipodai – tai tokie banbekliai, kuriems pilietiškumo ir pridėtinės vertės kaip tik nereikia, jie net nežino kas tai ir kam tai. Aišku visokie languotais marškiniais, gražiomis varlytėmis (olekinėmis) ir akiniais storais rėmeliais supranta geriau už visą pasaulį. Kairumas tai liga.

  1. O kaip įvardinti sutrikimą, kairumu kaltinti žmogų, kuris nori matyti biurokratus prie konteinerių, kuriam ‘gerovės’ valstybė yra stačiai atgrasi ir kuris supranta, kad ‘nemokama’ ir ‘valstybinė’ reiškia ‘kažkas kitas už tave sumokėjo’?

   1. Tai ne sutrikimas, tai vadinama anarchija, kai norisi ne kontrolės institucijų, bet bendruomenės. Sutrikimas yra tie kliedesiai viršuje, kur parašei, na, bet, o tačiau viską užtvirtina teiginys „90% žmonijos – idiotai“. Nu tokie Račo, esančio jau paraštėse, lygio kliediesiukai. Kai kurios savybės gana taikliai bandytos pritempti, tačiau sulyginimas su sovietiniais urodais, kurie kaip tik ir buvo šita klasė, iš esmės verčia manyt, kad autorius arba siekia dėmesio provokuodamas rusų propagandos stiliumi, arba savo kompleksus (pripažįsti buvęs tapinoidu, bet nepritapęs) išlieji ant kitų. Tapinoidų judėjimas nėra tobulas ir anaiptol, Šariatu virsti negresia, nes jo tikslas nėra įtvirtinti valdžią, ar sukurti judėjimą, juolab, kad tarp pačių tapinoidų yra skirtingos rūšies ir idealogijos žmonių – tiek kairieji, tiek dešinieji. Tikslas nustumti į paraštes žmones, kurie neturi valdyti valstybės, o jei tokia votis sprogo čia, reiškias, kad tu irgi tame sąraše. Kito paaiškinimo tokiam pūliniui nėra.

     1. Tiek ir belieka pasakyti. Račas irgi turi panašų posakį. Sėkmės 🙂

    1. Esu prieš pašalpas – check.
     Esu prieš fiatinę valiutą – check.
     Esu prieš valdišką mediciną – check.
     Uždaryčiau pusę ministerijų – check.
     Privatizuočiau nx visus paštus, geležinkelius – check.
     Gaisrininkai ir policininkai gali būti privatūs – check.
     Čia kurioj vietoj kairuolystė?

   2. Toks sutrikimas vadinasi „neskaičiau ką rašėte ir rašote“, bet sprendžiu tik iš šio straipsnio. Sorry, kolega, bet šis straipsnis stipraus kairuolio rašinys.

 14. Ponas autorius regis taikosi tapti Užkalniu2, nenori pripažinti nei vieno teigiamo aspekto apie Tapino veiklą, kurių tikrai nemažai, subendrina visus taip tariamus „urodus“ iki kažkokio hipsterio lygio, prie kurio kažkaip norisi ir jį patį priskirti, spręndžiant iš tokio rašymo stiliaus. Daug vaizdžių metaforų, mažai substancijos.

  1. Kažkaip labai jau tas įtartinai skamba, kai zuokiškai-malinauskiškas ‘vagia, bet padaro’.

 15. Jau bus virš metų, kaip peržiūriu komentarus po Tapino opusais. – pritrenkia, užmuša, šokiruoja nesibaigiantis kompulsinių liaupsių srautas: „kaip gerai, kad dar yra tokių protingų žmonių, kaip JŪS; laukiu TIK jūsų, Andriau, straipsnių; nuostabaus žmogaus – nuostabios mintys“. Etc… Etc… Etc. O nuostabusis, visiškai ne narcizas didvyriškai transformuoja susijaudinimą į naują savo mąslią foto. Ach, tiesa, – su pastebėjimais apie einamąją situaciją. „Pastebėjimai“ – visada konjunktūriniai, tokie jakilaitiškai-miliūtiški. Niekada – prieš plauką, visada – paviršiumi. Tokie ir tapinoidai. Tik maksimaliai be fantazijos… sovietmečio prisitaikėlių išauklėtas ir išugdytas produktas.

  1. Teisybės dėlei – Tapinas braukia prieš plauką, bet tik to lenciūgais supančioto šuns, o prie išties didelių žvėrių jis artyn nelenda – šildymas Turniškėse nėra pigus.

 16. Tai ne sutrikimas, tai vadinama anarchija, kai norisi ne kontrolės institucijų, bet bendruomenės. Sutrikimas yra tie kliedesiai viršuje, kur parašei, na, bet, o tačiau viską užtvirtina teiginys „90% žmonijos – idiotai“. Nu tokie Račo, esančio jau paraštėse, lygio kliediesiukai. Kai kurios savybės gana taikliai bandytos pritempti, tačiau sulyginimas su sovietiniais urodais, kurie kaip tik ir buvo šita klasė, iš esmės verčia manyt, kad autorius arba siekia dėmesio provokuodamas rusų propagandos stiliumi, arba savo kompleksus (pripažįsti buvęs tapinoidu, bet nepritapęs) išlieji ant kitų. Tapinoidų judėjimas nėra tobulas ir anaiptol, Šariatu virsti negresia, nes jo tikslas nėra įtvirtinti valdžią, ar sukurti judėjimą, juolab, kad tarp pačių tapinoidų yra skirtingos rūšies ir idealogijos žmonių – tiek kairieji, tiek dešinieji. Tikslas nustumti į paraštes žmones, kurie neturi valdyti valstybės, o jei tokia votis sprogo čia, reiškias, kad tu irgi tame sąraše. Kito paaiškinimo tokiam pūliniui nėra.

 17. Kritika, o tuo labiau argumentuota, atrodo stipri. Tuo paciu man asmeniskai kelia klausima, kas draudzia likusiems ne Tapinistams daryti KITAIP? Tapino veikla, tik dar vienas poziuris ir budas parodyti viska kitu kampu. Kiekvienas atsirenka pagal save. Pacio bloguose neradau jokio poziurio i esama situacija.

  1. O požiūris yra privalomas? Šiandien požiūriai lenda iš visų televizorių, kompiuterių ir laikraščių. Visi problemas vardina visi žino ką daryti kaip išgelbėti Lietuvą, bet vat veiksmo nesimato nors tu ką.

 18. Kritika aišku yra gerai, tačiau lengva kritikuoti, kai toks reiškinys yra tik vienas. O gal ir daugiau -oidų yra, pavyzdžiui uzkalnoidai, supermamoidai, superkaimynoidai ir kitos grupės, kurios turi autoritetus gal ne respublikiniu lygiu, bet bendruomenėse tai tikrai.

  P.S. Paminėsite mano žodį – po rinkimų Tapinoidų gretos sumažės, tad belieka tik spėlioti, kurios partijos čia „projektėlis“. Beje, kurios partijos šis blogas?.. 😉

  1. Aš prognozuočiau, kad nesibaigs, o tik pritils iki 2020, kad judėjimo inspiratorius pateks į sąrašą pas Grybauskaitę, kai ji balotiruosis į seimą.

   1. Vajėzautumarija. Kodėl visiems atrodo, kad jeigu sieki visuomenės sąmoningumo, esi ryškus ir kalbi apie politiką, ketini ten eiti? Sprendžiate pagal save?

    1. Šitą koentarą pasilaikysiu ‘I told you so’ folderyje.

  2. Manau, nei baigsis, nei pritils. Jei nebus -oidų politinių, bus socialiniai. Galbūt, net prie rimtų bėdų prisikasim. Vėliavą į rankas.

 19. Konstruktyvi kritika, žinoma, visada sveika. Tik šiuo atveju, abejočiau ar šį tekstą galima taip pavadinti.

  Nuomonių įvairovė – taip pat puiku, bet negaliu pakęsti, stereotipų bei žmonių suabsoliutinimo.

  Labai paprasta visus sudėti į stereotipų dėžutes ir daugiau nebesukt sau smenegų.

  Nes juk tikrai:
  Visi sovietų sąjungoje gyvenę žmonės, buvo atsidavę komjaunuoliai, skundikai ir šiaip nesuprato kas vyksta.
  Visi lietuviai vagys, už juos blogiau, na gal tik emigrantai ir žinoma „juodaodžiai“
  Už amerikiečius kvailensė nebent amerikietė blondinė
  Jaunimas vien tik tuščiagalviai ir viešojo dėmesio aukos ir t.t.

  Va kaip paprasta,daugiau galvoti kaip ir nebėra tikslo. 🙂

  1. Tai dabar dėl to, kad egzistuoja Yao Mingas, reiškia, jog vidutinis kinietis visgi nėra žemesnio ūgio nei vidutinis europietis?

 20. Liuks, aštriai 🙂 #Dolerįkurpervesti?

  1. Aš doleriais nejamu: auksas, bitkoinai, arba seksas.

 21. Juokinga, kai mano kai kurie asmenys mano , kad šiuolaikinis jaunimas eina vieninga banda viena kryptimi, ir tas jaunimas gali būti vadinamas „fanatikais“: tapininiais, mazuroniniais, bradauskiniais ir pan.

  Autoriui siūlau pamiršti sovietinius laikus- dabar idolų nemažai įvairių: 10 asmenų 11 idolų. Čia ne CCCP laikais- vienas idolas per visus. Visiems laikams. Idolo lavoną galima buvo pažiūrėti už ypatingus nuopelnus.

  1. Nesvarbu kiek asmenybių, bet asmenybės kultas yra asmenybės kultas.

 22. Bravo, gerulis tekstas. Aš mintyse tą nykią beždžionių publiką po kliedesių a lia #valentinaiduokdolerį buvau pavadinęs #tapibanu. Tapinas sako ”fas” ir jie loja

 23. Pigokas būdas per Tapino apspjaudymą pasiekti žinomumą (ir auditoriją, kuriai vėliai bus galima vtiurinti tampaxų reklamą). Nors gal būsite koks Aurelijus Pitrėnas ar Tomas Matutis, ne? Už sovietų nukontūzytą mamytę keršijate Andriui?

 24. Skaičiau keletą kartų, peržiūrėjau daugumą jūsų straipsnių ir štai koks paveikslas susideliojo.
  1. Portalas, Youtube, FB ir t.t. – nors varote ant Tapino, tačiau elgiatės, bei naudojate, arba tiksliau – kopijuojate visas priemones bei metodus, kaip ir jis. Žinote, kas liūdniausia – jums niekada nepavyks pasiekti tokio lygio kaip jo. Ir net kas antrame sakinyje naudojami barbarizmai – nepadės, priešingai – dar labiau pabrėžia jūsų išsilavinimo spragas, bei nepagarbą lietuvių kultūrai ir kalbai. Ar tikrai toks žmogus gali save vadinti pilietišku? Klausimas! Labai labai didelis klausimas!
  2. A. Tapinas tiksliai ir konkrečiai įvardina, kur kada ir kuris ministras ar valdininkas prisidirbo, nusišnekėjo ar dar ką prikūrė. Aš neturiu 24 val per parą laiko sekti visų jų, tad ši savaitinė santrauka labai padeda susidėlioti prioritetus bei nuomonę apie partijas ar tam tikrus veikėjus. Keista, tačiau savo paskyroje jūs teigiate, kad to negalima daryti, negalima tyčiotis iš valdininkų, negalima jų peikti, kritikuoti ir pan. Kodėl? Kuo jie ypatingi? Neliečiamieji? Žinot, aš trečdalį savo gyvenimo pragyvenau LTSR, štai tuo metu visi partiniai buvo ‘neliečiamieji’. Nors savo postuose ir itin garsiai rėkiate apie sovietizmą, tačiau panašu, kad būtent jo labiausiai ir ilgitės, labiausiai jo trūksta. Pamanyk, kaip čia koks būras gali kritikuoti valdžią? Į Sibirą jį! Tiesa? Jūs tikrai toje valstybėje gyvenate? Adresiuko nesumaišėte? Traukinys Kaliningrad – Maskva vis dar kursuoja jei ką.
  3. Keista, kuomet tokiam portalui, ne tik naudojate svetimus, vogtus, paveiksliukus ir nuotraukas, bet net ir bijote prisistatyti. Įvardinkite, kas toks, iš kur, kodėl ir kaip. Įsidėkite savo foto, pasirodykite, kodėl slepiatės? Be to, jeigu jau apie viską taip gerai nusimanote, bei žinote viską ir apie viską tai kodėl vis dar be darbo? Per protingas, kad kas nors priimtų? Tai kodėl tuomet be savo verslo, o einate ir parsiduodate?
  4. Siūlote protestą išreikšti neinant balsuoti? Panašu, kad neturite jokio supratimo apie įstatymus (žinoma, kam to reikia, svarbiausia – kuo garsiau rėkti). Senai numatyti tokie atvejai ir sudėlioti modeliai. Tam yra pakartotiniai rinkimai, kuriuose procentai nebevaidina esminio vaidmens ir renkami tie, kurie gavo daugiausiai balsų. Rekomenduoju pasidomėti įstatymais, o ne nusišnekėti čia. Be to, skamba keistai, bet… iš viso šito matau raginimą atsisakyti savo valstybės, vyriausybės ir pan, nes anot jūsų – vistiek visi klanai, verslininkai, dėdės politikai ir pan tarpusavy, per gimines ar verslą susiję ir mes nieko nepakeisim, tai gal.. atsiduokim kokiai Rusijai, kaip Paleckis 1938 metais ir lai mus valdo ‘motušė Rusija’, štai ir išsispręs visos problemos. Ir vėl noriu paklausti – jūs tikrai nesupainiojote adresų? Bo ir jūsų tarimas toks keistas?
  5. Vienas iš demokratijos privalumų – laisvė kritikuoti valdžią bei išsakyti savo nuomonę, kas labai panašu, jums nepatinka. Kolkas nesuprantu, ką jūs ginate, kokias vertybes turite ir apskritai – kuo yra blogi tie, kuriems nepatinka ‘asilai valdžioje’? O gal jums labiau priimtini Nemcovo problemos sprendimo būdai?

  1. Jums reikėtų dažniau masturbuotis – atsipalaiduosit.

  2. Ok, anksčiau buvau susierzinęs ir parašiau neadekvatų atsakymą – mano kaltė atsiprašau.
   Toliau jūsų tezės:
   1. Kodėl jums atrodo, kad aš noriu tokio populiarumo kaip Tapinas ir kodėl manot, kad esu pilietiškas? Jeigu žmogus savo malonumui brazdina gitara ir dar kartais kokiam kabake pagroja, ar tai reiškia, kad jis nori būti Jimi Hendrixu?
   2. Ar jūs matėte nors vieną vienintelį įrašą, straipsnį, molio lentelę ar olos piešinį kur aš ginčiau Tapino peikiamus ministrus? Tai jis daro pelnytai ir gerai – mano problema su juo – jis kažkodėl šviečia žibintuvėliu tik vienon konkrečion pusėn. Ir taip, aš žinau, kad būna pykteli jis ant kokio konservatoriaus ar liberalo ir juos periodiškai praskalbia, bet pažiūrėjus bendrai matosi tik vieni vartai, o įstabiausia, kad į Prezidentūra atsisuka nebent piknike sudalyvaut ir apdovanojimą atsiimt.
   Jūs pats sau nejučiom prieštaraujate – kalbate kaip blogai turėti neliečiamųjų kastą, bet pats kritikuojate mane, kuris bakstelėjo Tapiną. Matyt tas trečdalis gyvenimo okupuotoje Lietuvoje visgi paliko jumyse pėdsaką – be asmenybės kulto ryškiai gyventi negalite.
   3. Kodėl jūs slepiatės? Kodėl aš nematau jūsų nuotraukų? Jeigu įvardinate principą – skaidrumas yra gerai – kodėl pats jo nuosekliai nesilaikote? Dėl ‘vogtų nuotraukų’ visos mano iliustracijos yra tiktai tos, kurios pažymėtos ‘labeled for reuse and modification’ – matyt pats dažnai jas vagiate, todėl ir atrodo, kad kiti taip elgiasi ir jokiais būdais negali pasirūpinti savo iliustracijų kilme. Toliau ką parašėte yra haliucinacijos: aš į visažinius nepretenduoju ir netgi labai konkrečiai įvardinu, kad aš atsisakau aiškinti žmonėms kaip elgtis ir raginu galvoti savo galva; iš kur ištraukėt kad aš – be darbo – rodykit kur tai aš pasakiau. Jūs haliucinuojate, jūs projektuojate ir jūs kitaip bandote prisvaigti ko nėra – turiu aš ir savo verslą ir samdomas darbuotojas esu ir darbo pasiūlymai patys ateina – kai moki penkias kalbas, esi išsilavinęs ir dirbi pagal vakarietišką-protestantišką darbo etiką – taip savaime nutiks.
   4. Ar jūs tikrai norite argumentuoti, kad aš Kremliaus agentas? Gerai pagalvokit, nes kada pasirodo šitas argumentas – mano patirtimi oponentas tiesiog kapituliuoja ir pradeda mėtytis žaislais, kaip isteriškas vaikas, nes tai yra tiesiog prastai užmaskuotas ad hominem. Tai yra mano protestas ir tai yra tai, ką aš darau – koks jūsų reikalas kaip aš protestuosiu? Įtariu, kad tai vėl sovietinis palikimas – KAIP JIS DRĮSTA ELGTIS/GALVOTI, NEGU AŠ!?
   Jeigu dar kyla klausimų dėl mano simpatijų Rusijai, tai prašom: https://www.youtube.com/watch?v=TlanZJWbsdg Komentarus irgi pasiskaitykit – gal kažkaip pamatysit, kad labai jau aš nelojalus Putinui ir jo kleptokratinių nusikaltėlių gaujai.
   5. Aš net nežinau kaip atsakyti į pirmą sakinį. Aš pastoviai ir nuosekliai kritikuoju valdžią, bet sakote, kad man nepatinka kai ją galima kritikuoti? KPŠ!? Atseit kad ginu Tapino peikiamas vėsaites ir briedauskus? Neginu, dievaži neginu. Jūs turbūt augote tarp labai nepatiklių žmonių, nes jums viskas įtartina, vis bandote mane koloradinės vatos spalvomis tepti. Mano pagrindinė vertybė – yra sąmoningumas, kada žmogus žino ką daro, kokios jo veiksmų pasekmės ir yra pasirengęs už jas prisiimti atsakomybę. Asmenybės kultai – kas būtent susiformavo apie Tapiną ir faktas, kad jis to neadresuoja rodo, kad jam tai patinka – yra būtent tas sąmoningumo nebūvimas, kada žmonės genami savo traumų, šališkumų ir kliedesių sukuria stabus, kurie yra tobuli ir niekada neklysta, o ten kur stabai, anksčiau ar vėliau atsiranda šariatas, mažos raudonos knygutės ir gyvulių vagonai.
   Jūs sovietiniu papročiu vis dar ieškote lentutės ant kurios aiškiai parašyta apie žmogų: jo pažiūros, motyvacijos, politinė priklausomybė ir taip tik įrodote savo gilų ir neišgydomą sovietiškumą. Jus esate pakankamai suaugęs, kad atsimintumėte desperatiškų jedinstveninkų retoriką: Kas tas Landsbergis toks – muzikas!
   Už kokias jūs vertybes?
   Nepriiminėkit skubotų sprendimų – geriau nubalsuokit už teisingus žmones.
   Gosdepo agentai!
   O dabar perskaitykit savo žodžius iš naujo ir raskit dešimt skirtumų.

 25. Gaila, kad ne kairuolis. Taip trūksta Lietuvoje aištrumo ir sąmojo kairėj. Internetuose į vienus vartus viskas…

  1. Jeigu negalite tiesiog mėgautis jums patinkančiais dalykais, negalvojant kokių pažiurų žmonės juos daro – susimąstykit.

  1. Leu, leu, leu – neturiu argumentų, tai sugalvojau dvasingą frazę ir pasijutau afigienų bachūru, suvarčiusiu visus. #nusipirksaumedalį

 26. labai jau užkalniška didelę žmonių grupę suvaryti į vieną gardą ir ant jų pavaryti.. Pabandykite tokius straipsnius rašyti kas 3, o kitus du – savo įžvalgas ir pamąstymus – gal protelis prašviesės ir išsivaduosite iš didelio noro pasirodyti pranašesniu už kitus, tuo pačiu naudodamas ir Tapino technikas, ir sovietinius žodžius
  tuo pačiu galiu pritarti jums dėl girto 4 vaikų tėvelio, kuriam bausmė – būti namie vakare..
  ir dėl Tapino aklumo, kad pas jį studijoje Abonentas prie scenos sėdi..

  1. Bent jau nevadinat Kremliaus agentu – I’ll take my blessings.

 27. Autoriui skauda,nes jis būdamas putinoidu, išgalvojo naują terminą, kurį turbūt pasiūlė jo šeimininkas kremliuje… Jam skauda, nes daug jaunų žmonių atranda vakarietišką demokratijos paradigmą ir darbo partija ir co nueina į užmarštį, nepaisant sukištų milijonų, jam skauda, nes su pilietiškumu ateina ir boxeriai ir nassams, reiškia jei kada jo šeimininkas sugalvos įkurti Klaipėdos ar Vilniaus liaudies respublika, gali gerai gauti į dantis, todėl jau dabar autoriui skauda šiknos skylę, nes tiesiog Tapinas yra švarus ir nėra kuo daugiau jį apkaltinti. Todėl nuoširdžiai linkiu autoriui -UŽSIPISK

  1. Ajėzusmarija demaskavo – Surkovai graitai susekit IP ir į gyvulinius – pas baltasias meškas!

 28. Cia apie Uzkalni, uzmaskuota tapino vardu. Tas megsta skustis ir nurodineti kaip teisingai elgtis gyvenime.

 29. Po rinkimų rezultatų suvedimo bus klaikus jų liūdėsiukas ir dantų griežimas. O labiausiai juoksiuosi, kai tapinoidas Landsbergiukas susidės su visa ta pašlemėkų kompanija, kurią žadėjo pakeisti, kad tik valdžios gautų – ir kaip visa govėda „teisingų visuomenės nuomonės formuotojų“ tą stengsis įforminti, tarsi būtų comme il faut.

  1. 2012 m. po visų Butkevičiaus, Vėsaitės, Bradausko ir kitų sovietinių išskyrų benefisų daugelis socdemų, ypač sveiko proto socdemų susidūrė su didžiuliu disonansu, mėginant pateisinti visus tuos kliedesius ir nuoseklų jųjų politikos nesilaikymo Jei visgi teks Gabriukui eiti į kompromisus, tai bus bent jau smagu žiūrėti, kaip tapinoidai mėgins sugrūsti du kilogramus šūdo į vieno kilagramo maišą.

  1. Nu tai ko jūs man reitingus keliat? Nes juk kiekvienas komentaras google daro šį tekstą patrauklesnį.

  2. O tai kam komentuot, jei perskaitėte tik pirmą pastraipą?
   Yra daugybė tiesos prirašyta kitose pastraipose. Pirma paskaitykite visą autoriaus nuomonę, o tada jau galėsime rišliai diskutuoti ar čia mėšlas, ar daug tiesos prirašyta.

 30. O kuo už tapinoidų nekritišką mąstymas geriau už, tarkim, Lidžitos visai neseniai FB paskelbta nuoroda apie „visa tiesa apie Austėją“ visiškai jos netikrinant? Kai jai pradėjo baksnot į akivaizdžias logikos „skyles“ straipsnyje, tai iš pradžių buvo atrašoma stiliumi „o kur raštiški įrodymai kad ten netiesa“ kai jau tas nebegelbėjo, tai liko „man pasirodė įdomu, paskelbiau, netvirtinu, kad jis teisingas“, nors pati Lidžita labai dažnai deklaruoja, kad nelinkusi nieko spręsti/skelbti apie žmones, kol nežino, ar tai tiesa…
  Duodu šį pavyzdį dėl to, kad susidaręs esu įspūdį, kad jūs gerai pažįstamas su Lidžita. Ir sąžiningai noriu paklausti, ar jūs tokius jos rašymus vertinate palankiau, nei visiškai nepažįstamo žmogaus? Spėju, kad taip. Tame nieko keisto/blogo, nes žmonės yra žmonės ir iki tam tikro lygio subjektyvumas neišvengiamas…

  1. Jūs buvot užtrolinti visi kaip maži vaikai. Esate nuspėjami kaip rytais tekanti saulė ir žiemą krentantis sniegas.

   1. Nu šaunu, kad esam užtrolinti. Ir net esu priskirtas prie „tapinoidų“ 🙂 Jei ką, jo įrašai youtube nepatinka. nežinau, ar čia trolinate, ar irgi etiketes klijuojate tokiu pačiu principu, jei neina atskirti, vadinasi tai yra vienas ir tas pats. Oh well, gaila, kad nėra alternatyvos Tapinui.

    1. Vienos asmenybės kulto kitu neištaisysi. Niekas jums pačiam netrukdą alternatyvą sukurti.

     1. O aš kulto ir nenorėčiau. Tiesiog susidaro įspūdis, kad jūs irgi ta pačia kryptimi pradėjot eit darydami greitas ir vienareikšmes išvadas.

     2. Aš plano neturiu – mano užduotis šiai dienai žaisti su degtukais, o toliau – ar šašlykus kepsim, ar namus kurensim, ar daržines deginsim – jau kaip kam norėsis.

 31. Būt gerai, kad su degtukais žaistumėt sąžiningai, o ne į vieną pusę, kaip, kad kritikuojate kitus (kad ir pelnytai). Poveikis būt didesnis… kitaip daug kam atrodo „ir šitas toks pats, pas kitą tokį patį fokusą mačiau, tik siera buvo mėlyna“

  1. O tai jūs ateikit ir padaryk kaip jums norisi – daugiau balsų, daugiau nuomonių, daugiau nuomonių – geriau ilguoju laikotarpiu.

 32. Bravo 🙂 Geras straipsnis. Nors kai kurioms mintims ne visai pritariu, bet yra ir neblogų idėjų. 9/10

 33. Kietai rašote! Tik šiandien radau jūsų blogą, va dabar skaitau jūsų straipsnius ir stebiuosi, jau galvojau taip blaiviai mąstančių Lietuvoje nebėra. Ačiū, kad rašote. Tapinas užkniso juodai.

  1. Niekad nėra vėlu prisijungti – tuščia labai apkasuose.

  2. Podcast’ą rekomenduoju. 🙂 Ypač apie Lietuvos ekonomiką: pasirodo, ne man vienam mintys kirba vertinant įmones ir jų veiklą iš BS ir P/L mesti viską, kas bent kiek atsiduoda ES parama (teisybės dėlei – kadais ir pats įsisavinimo projektuose dalyvavau). Bet tas tikrai yra kaip alkanam davimas ne meškerės ir net ne žuvies, o ledrinkių-bambonkių po eurą devymdevynis už maišiuką…

Comments are closed.